Aksesuar

2019 – 2020 Gelin Çiçek Buketi Modelleri

2 Mins read

Gelin Buketi ve Çiçeği Modelleri

Yeni sezonda da yaz, bahar ve kış düğünlerine göre güncellendi. Düğünler, ilgili konseptler, gelinlikler, gelin ayakkabıları ve dolayısıyla da gelin buketleri de dünya trendlerine göre sadeleşme ve organikleşme yönünde ilerliyor. Buna göre gelin buketlerinde de aynı şekilde mevsimine göre en taze ve organik olanları seçiliyor.

2019 - 2020 Gelin Çiçek Buketi Modelleri
2019 – 2020 Gelin Çiçek Buketi Modelleri

2020 Kış Gelin Buketi Trendi

Elbette ki kış mevsiminde yazın olduğu kadar fazla taze çiçek çeşitliliği bulamayabiliyoruz. Bu yüzden eğer bir kış gelini olacaksanız; kuru çiçek garnitür çeşitliliğinden, orman yeşillerinden, yosunlardan, ağaç kabuklarından, kozalak, pamuk, nar ve Helleborus’lardan yararlanabilirsiniz.

2019 - 2020 Gelin Çiçek Buketi Modelleri
2019 – 2020 Gelin Çiçek Buketi Modelleri

Gelin Buketi Seçerken Neye Dikkat Etmelisiniz?

Öncelikle canlı gelin çiçeği tercih edecekseniz, mevsime uygun, taze ve yerli ürünlerden seçmelisiniz. Öte yandan maliyeti azalmak istiyorsanız kendi gelin buketinizi evde yapabilirsiniz. Ayrıca konfor bakımından yükte hafif ve taşıması kolay bir buket kullanmanızı da öneririz. Hele ki minyon bir gelin adayıysanız buketiniz kesinlikle vücudunuzdan büyük olmamalı aksine minimal bir buket olmalıdır.


Eğer abartılı bir gelinlik seçtiyseniz, dengeli bir görünüm için kesinlikle sade ve zarif buketleri tercih etmelisiniz. Canlı çiçek kullanacaksanız çiçeklerinizin gün boyu canlı ve sağlıklı görünmesi için çiçek coşturucu sprey kullanabilirsiniz. Ama kesinlikle az miktarda ve sabahtan sıkmalısınız. Parlatıcı spreyler sayesinde de buketinizin gün boyu parlak gözükmesini sağlayabilirsiniz.


Çiçekçinize sipariş vermeden önce; daha önce yaptığı gelin çiçeği örneklerini görebilir, konsept uyumu açısından düğün çiçekleri konusunda da yardım isteyebilir, mevsimsel çiçek seçeneklerini öğrenebilir ve düğün konseptinden söz edebilirsiniz.

2019 - 2020 Gelin Çiçek Buketi Modelleri
2019 – 2020 Gelin Çiçek Buketi Modelleri

Tarihte Gelin Buketi

Viktorya döneminde güller gerçek aşkı temsil ettiğinden birçok gelin gül buketi taşırdı. Eski Yunan gelinleri ise sonsuz aşkın sembolü olan sarmaşıkları tercih ediyordu. Yunan- Ortodoks düğünlerinde gelin ve damat için portakal çiçeklerinden yapılmış geleneksel taçlarla evlenirdi. Ayrıca Orta Doğu’da gelin buketine tarhun katılır ve evliliklerin acı – tatlı geçecek tüm zamanlarda sürmesi dilenirdi.

Gördüğünüz gibi tarihte gelin buketleri farklı kültürlere göre birçok anlamlar taşıyarak simgeliyor. Siz de bu eski geleneklerden farklı fikirler ya da ilhamlar alarak gelin buketinizde ve düğününüzde kullanabilirsiniz. Bu içeriğimizde de Gelin Buket Modelleri nden söz ettik.

Related posts
Aksesuar

En Trend 10 Gelin Saçı Aksesuarı

3 Mins read
2020 Yılının yaz ve kış günlerinde düğün trendlerine baktığımız zaman en başta gelin saçı aksesuarları popüler bir ayrıntı olmayı başarmıştır. Eğer sizde…
Aksesuar

2020 Yağmur Çizme Modelleri ve Kombinleri

2 Mins read
Yağmur Çizmeleri ve Kombin Örnekleri Bu sezon Geçmiş olduğumuz yıllara göre tasarımcıların siz kullanıcılara sunmuş olduğu yağmurlu havalarda severek giyebileceğiniz mükemmel çizme…
Aksesuar

2020 Söz Ve Nişan Yüzük Modelleri

3 Mins read
Kız isteme ve söz aşamasında severek ve beğenerek aldığımız ve o gün geldiğinde severek takacağımız yüzük veya alyanslar, söz, nişan törenlerinde oldukça…

4 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir