Saç

2019 – 2020 Kısa Saç Modelleri

2 Mins read
2019 - 2020 Kısa Saç Modelleri
2019 – 2020 Kısa Saç Modelleri

Kısa Saç Modelleri

Kısa saç modelleri her daim kadınlar olduklarından daha genç ve modern gösteren saç stillerindendir. Kısa saç modelleri; Alegarson, Pixie, kısa kıvırcık, kakülllü kıvırcık, Bob, ya da küt, dalgalı, yandan ya da tepeden volümlü olarak kendi içinde birçok stile ayrılıyor. Size düşense profesyonel bir kuaför bulmak ve bu modeller arasından yüzünüze en çok gideni bulmak olmalı. Dürüst olmak gerekirse üçgen yani kalp formlu yüze sahip olan bayanlar, kısa saç konusunda aramızdan en şanslı olanlarımızdır. Zira doğuştan şanslı olan bu kadınların yüzlerinin formu her tip saça uygun bir yapıya sahip. Diğer yandan yüzünüz; kare, dikdörtgen ya da yuvarlak veya U formundaysa da üzülmeyin. Çünkü tüm bu yüz tiplerine sahip kadınlar için yüzlerine çok yakışacak olan kısa saç stilleri de yok değil.

2019 - 2020 Kısa Saç Modelleri
2019 – 2020 Kısa Saç Modelleri

Hangi Kadınlar Hangi Kısa Saç Stillerinden Yararlanmalı?

Daha önce de dediğimiz gibi önce yüzünüzün formunu saptamalı sonrasında da yüzünüze gidecek kısa saç stilini tespit ederek kuaförünüze uygulatmalısınız. Örneğin bu konuda yuvarlak yüzlü kadınlar mutlaka tepesi kabarık, ensesi kısa saçlardan yararlanarak yüzlerini daha uzun algıda göstermelidir.


Kare yüzlü kadınlarsa yandan volümlü ya da bob stil Kısa Saç Modelleri kullanarak elmacık kemiklerini gölgelemeli ve yüz formlarını uzatmalıdır. Pixie saç modelleri oldukça kısa ve erkeksi bir kesim olduğundan ufak ve minyon yüzlü bayanlara yakışır. Yine küt ve kıvırcık model kısa saç modelleri ise U formlu yani uzun ince ve yüzlü sahip kadınlara yaraşır.

Katlara sahip olan kısa saç modelleri ise U formlu uzun yüzlü ve dikdörtgen yüzlü kadınlara yakışmakta. Kaküllü kısa saç modeli kullanmaya niyetliyseniz ve alnınız uzunsa, alnınızı bu yöntemle kapatabilirsiniz. Ortadan ayrılmış formlu kısa ve küt saç modelleri de geniş elmacık kemiklerine sahip köşeli yüzlü bayanlara oldukça yakışmaktadır.

2019 - 2020 Kısa Saç Modelleri
2019 – 2020 Kısa Saç Modelleri

Kaç Çeşit Kısa Saç Modeli Var?

Kısa saç modelleri; çok kısa, orta kısalıkta ve ense bitiminde sonlanan şekilde 3 başlıkta kategorize ediliyor. Bu anlamda hangi kısalıkta bir saç form istediğinizi önceden belirleyerek bu konuda kuaförünüzü yönlendirebilirsiniz. Çok kısa kestirdiğinizde sonradan pişmanlık yaşamamak için öncesinde iyi düşünmenizi öneririz. Bu anlamda 2. ve 3. seçenekleri değerlendirdiğinizde saçınızın daha çabuk uzayacağınız göz önünde bulundurabilirsiniz. Bu içeriğimizde de sizlere popüler Kısa Saç Modelleri nden söz ettik.

Related posts
Saç

Severek Yapacağınız En Yeni Saç Renkleri

2 Mins read
Saç renkleri yeni sezonda ilginç, sıra dışı, parlak ve havalı tonlarıyla tüm dikkatleri üzerine çekiyor. Eğer bu sezonda saçlar nasıl olacak ve…
Saç

Abiye Elbiseye Göre Saç Modeli Seçimi

2 Mins read
Abiye saç modelleri özel gecelerde şık tuvalet modelleriyle kullanabileceğiniz en zarif saç formlarındandır. Eğer 2020 trendlerinde hangi abiye saç modelleri yer alıyor…
Saç

2020 Yılbaşı İçin En Şık Saç Modelleri

2 Mins read
Yılbaşı, herkesin uzun süredir beklediği tatillerden biridir. Uzun bir süreci kapsayan geçtiğimiz senenin yorgunluğun ve stresini almak, daha güçlü ve daha sabırlı…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir