Aksesuar

2020 Söz Ve Nişan Yüzük Modelleri

3 Mins read

Kız isteme ve söz aşamasında severek ve beğenerek aldığımız ve o gün geldiğinde severek takacağımız yüzük veya alyanslar, söz, nişan törenlerinde oldukça ışıltı katmaktadır. Fakat son zamanların söz ve nişan törenlerine bakılacak olursak söz ve nişanın bir arada yapıldığını görmekteyiz. Nişan; tam olarak düğüne benzer hatta düğün öncesinde alıştırma da diyebiliriz buna. Düğünde yapılan hazırlıklar detaylar aynı nişanda da yapılmaktadır. Nişan töreninin düğünden tek farkı yüzüklerin takılması ve yapılan hazırlıklar, çekilen fotoğraflar ve tercihe göre gelinliği çağrıştıran bir nişan elbisesidir.

Nişanlanmaya karar verdiyseniz eğer ilk olarak yapmanız gereken tek şey, erkek ve kızın yüzük takmak olmalıdır bu nedenle kız ver erkek için, Söz, Nişan yüzüğü bakılıp beğenilmelidir. Erkek adayların üzerine düşen yüzükleri beğendikten sonra kurdele ile yüzükleri birbirine bağlayıp o heyecanlı ve mutlu günü beklemek olacaktır. Fakat yüzük seçiminde dikkat etmeniz gereken bir konu var, Yüzükler sürekli kullanılacağı için rahat ve kullanılışlı bir yüzük seçmeniz gerekmektedir.

2020 Söz Ve Nişan Yüzük Modelleri
2020 Söz Ve Nişan Yüzük Modelleri

Söz ve Nişan Yüzüğü Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Nişanlanmak, birbirini seven çiftleri zaman yaklaştıkça telaşa düşüren bir durumdur. Hali hazırda piyasada satışta bulunan bir çok markanın satışa sunduğu farklı model olması sebebi ile çiftlerimiz yüzük seçiminde oldukça zorluk çekmektedirler. Aklınızda herhangi bir model varsa eğer ilk olarak o aradığınız model üzerine arayışınızı artırmanız gerekmektedir. Aklınızdaki tasarımı veya benzer bir yüzük bulduk, şimdi bu yüzükle karşılaşacağınız olumsuz nedenlere karşı hazırlıklı olmalısınız. Örneğin; ( Eğer seçmiş olduğunuz yüzükte taş varsa taşların kırılma olasılığı ). Seçmiş olduğunuz yüzük modeli ömür boy sizle yaşayacağı için seçiminizi yapmadan önce dikkat etmeniz gereken unsurlar bulunmaktadır;

2020 Söz Ve Nişan Yüzük Modelleri
2020 Söz Ve Nişan Yüzük Modelleri
  • İlk olarak dikkat etmeniz gereken en önemli husus seçmiş olduğunuz modelin hangi maddeden yapıldığını öğrenmektir. İmitasyon madde içerek yüzün, alyans’lar sizleri alerji olmanıza neden olabilir, Ve sizi rahatsız edebilir.
  • Seçmiş olduğunuz yüzük modeli mutlaka sizlerin parmak ölçülerine göre olmalıdır. Ne çok bol nede çok dar olmaması sizin iyiliğinize olacaktır. Eğer sürekli kilo alıp veren bir yapıya sahipseniz karar vermeden önce bu durumuda göz önünde bulundurmalısınız. Seçmiş olduğunuz modelin bol olması ” Parmaktan düşmeyecek kadar bol olması ” da sizi rahatsız edecektir.
  • Aklınızdaki modelli yüzüğü bulamadıysanız mutlaka en az 1 – 1,5 hafta öncesinden satın alacağınız mağazadan siparişini geçmelisiniz. Modelli yüzükler normal yüzüklere göre yapımı oldukça emek gerektiren bir işlem olduğundan yetişmesi açısından erken davranmanız gerekmektedir.
  • Seçeceğiniz yüzük evlilik teklifinde almış olduğunuz tek taş yüzüğü tamamlayacak bir model olmalıdır.
  • Seçeceğiniz yüzük taşlı bir model ise taşları konusunda satıcı firmaya aklınızdaki soruları yönelterek karar verebilirsiniz.
  • Nişan, Söz, Alyans seçimi yaparken oldukça çok model bulunduğundan mutlaka karar vermekte zorlanacaksınız. Fakat bu durumun en iyi yanı sevdiğiniz insanla bu yüzüklerin seçimini yapıyor olmanızdır. Ve beraber seçtiğiniz yüzükler parmaklara takıldığında yüzükleri gördükçe bu durum sizlere mutluluk verecektir.
2020 Söz Ve Nişan Yüzük Modelleri
2020 Söz Ve Nişan Yüzük Modelleri

Yüzük modellerinin çeşitliliği çok olmasından ne kadar karar vermekte zorlansanız da her zevke uygun model bir yüzük bulmanız kolaylaştırmaktadır. Geçmişten bu güne hala devam eden moda trendi tek tip alyans modelleri günümüzde bazı çiftlerimiz tarafından sevilerek tercih edilmektedir. Sizlerde aşağıdaki galerimize göz atıp aklınızda fikir oluşturabilirsiniz.

Related posts
Aksesuar

En Trend 10 Gelin Saçı Aksesuarı

3 Mins read
2020 Yılının yaz ve kış günlerinde düğün trendlerine baktığımız zaman en başta gelin saçı aksesuarları popüler bir ayrıntı olmayı başarmıştır. Eğer sizde…
Aksesuar

2020 Yağmur Çizme Modelleri ve Kombinleri

2 Mins read
Yağmur Çizmeleri ve Kombin Örnekleri Bu sezon Geçmiş olduğumuz yıllara göre tasarımcıların siz kullanıcılara sunmuş olduğu yağmurlu havalarda severek giyebileceğiniz mükemmel çizme…
Aksesuar

2020 En Yeni Kadın Panço Modelleri

2 Mins read
Pançolar hem sıcaklık konusunda hemde kombinlerinize şık bir görünüm kazandırdığı için çoğu kadın, genç ve yaşlı fark etmeksizin oldukça geniş bir kullanıcı…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir