2020 Kışlık Bot Modelleri

2020 Bot Modelleri şıklıkları ile adeta birbiriyle yarışıyor.Sandaletlerin sezonunun bittiği şu günlerde sonbahar- kış ayakkabı trendleri şekillendi bile. 2020 bot modelleri ise her güz mevsiminden daha farklı stillerde oldukça ferahlatıcı, rahat ve konforlu formları ile karşımıza çıkıyor. 

Stiletto eziyetinden arındığımız şu günlerde botlarda da ayakkabılarda olduğu gibi blok topuklara hafif bir kayma olduğunu görüyoruz ki bu biz bayanları oldukça mutlu ediyor. Zira blok topuklar, sivri topuklarda olduğu gibi ayakları asla rahatsız eden bir topuk formu değil. Aksine vücudu zarifçe yukarı kaldırırken ayak formunu da bozmuyor artı konforuyla bizleri rahatsız etmiyor. Yine yeni sezona ait bot modellerinde rahat platform topukları ve düztabanlı modelleri gözlemliyoruz.

2019 - 2020 Kışlık Bot Modelleri
2019 – 2020 Kışlık Bot Modelleri

Vintage Tasarımlı Bot Modelleri

Ayrıca yeni sezonda 70’lerden ilhamını alan bot tasarımları da yok değil. Eğer vintage ürünleri seviyorsanız daha çok taba ve kahverengi ağırlıklı ve büyük tokalı sivri burun bot modellerine de yönelebilirsiniz. Markalardan biraz söz etmek gerekirse Michael Kors’ un yılan derili bot tasarımları, 2020 sezonunda 70’lere gönderme yapıyor.  Prada’nın 2020 bot serisini incelediğimizde ise salaş formlu serserivari tasarımları ile karşılaşıyoruz. Bu arada hem sportif, hem de avangart stilindeki casual kalın tabanlı lastik türü botlar ise retro-fütürist tarzlarıyla oldukça rahat bot modelleri oluşturuyor.

2019 - 2020 Kışlık Bot Modelleri
2019 – 2020 Kışlık Bot Modelleri

2020 Sonbahar Kış Sezonunun En İyi Bot Markaları

Stella Mc Cartney’in 2020 sezonunda çalıştığı platform topuklu botlar ise rahatlığını lastik platformundan alıyor. Renkler ise coşkulu ve zengin tonlarda çalışılmış. Yine 2020 kış sezonunda grunge,  punk ve rock hissi verecek olan 90’ların modası floral desenli bot modelleri de yer alıyor. Eğer kışın sık yağmur alan bir yerlerde yaşıyorsanız kesinlikle bir çift şık yağmur botu satın almanızı öneririz. 2020 Balenciaga yağmur botları serisinde ise bunların en iyi logo örneklilerini bulabilirsiniz.

Yine her kış sezonunun olmazsa olmazlarından olan yağmura ve kara bana mısın demeyen mukavemetli kauçuk taban bot modelleri de yeni sezonda bizlerle olacak. Bu konuda Alexander McQueen’nin öne çıkan modellerini incelemenizi öneririz. Yanı sıra giyildiğinde kadınlara kendini hafiften eril hissettiren kare burunlu bot modelleri de yeni sezonda yer alan diğer vurgulu modellerden. Moda yorumcularına göre botlardaki bu vurgu podyumlarda cinsiyet kırma temasını vurgulamak için yapılıyor. Bu içeriğimizde de sizlere 2020 Bot Modelleri nden söz ettik.

Sosyal Medyada Paylaş!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir