Saç

Evde Saç Boyama Yöntemleri

2 Mins read
Evde Saç Boyama Yöntemleri
Evde Saç Boyama Yöntemleri

Kuaför Kalitesinde Saç Boyama

Her kadının hayalidir parlak ve canlı saçlara sahip olmak. Hayatımızda genellikle özen gösterdiğimiz şeylerin arasında yer almaktadır saçlarımız. Saçlarımızın bakımlı, sağlıklı olması için bir çok bakım ürünü kullanırız evimizde, ve saçlarımızın rengine de bakımı kadar bir o kadar özen gösteririz. Yaz, kış giyimimize özen gösterdiğimiz gibi saçlarımızı da yaz kış olarak ikiye ayırmamız mümkündür. Yazları sıcak ve daha açık tonları tercih ederken, Kışları ise soğuk ve koyu tonları tercih etmemiz oluşturacağımız kombinler içinde kolay olmaktadır.

Evde Saç Boyama Yöntemleri
Evde Saç Boyama Yöntemleri

Çoğu kadın genellikle kuaförde saatlerce zaman harcamak yerine evlerinde kendileri saçlarını boyamayı tercih ederler. Böylelikle hem zamandan kazanmış oluruz hemde fazla harcama yapmamış oluruz. Her şeyin olduğu gibi evde saç boyamanın da bir takım kuralları vardır, Bunlara uyum sağlamazsanız saçlarınızı yakabilir veya yıpratabilirsiniz. Bunun için doğru teknikleri uygulamamız her zaman önemlidir, Saçınızın durumu, Kullanacağınız renk, Kullanacağınız boya ve markası vb. durumları doğru şekilde uygulamazsak saçlarımıza zarar verebiliriz.

Evde Saç Boyama Yöntemleri
Evde Saç Boyama Yöntemleri

7 Adımda Saç Boyama Kuralları

  • Saçımızı boyamaya başlamadan önce karar verdiğimiz boyayı ve malzemeleri hazırlamamız gerekmektedir.
  • Cildimizin boyayay alerjisi olup olmadığını kontrol etmemiz gerekmektedir. Bunu test edebilmemiz için boyadan bir miktar bilek kısmımıza sürüp max. 10 dakika bekleyip kızarıklık olup olmadığına bakmamız gerekmektedir.
  • Boyanın yüzümüze dağılmaması için alın çevremize ve kulak arkamıza krem sürtmeliyiz
  • Boyayı geniş bir kaba sıkıp, oksidan koymadan boyayı iyice bi ezmemiz gerekmektedir. Boya iyice ezildikten sonra oksidanla birlikte tekrardan karıştırmamız gerekmektedir.
  • Dip boyası yapacaksak eğer sadece uzayan bölgeye boyayı sürmemiz gerekir. Ve bu işlem için saçlarımızı ortadan ikiye ayırmamız gerekmektedir. Saçlarımızı eğer açık tonda ki bir renge çevireceksek önce uç kısımlara sonra açık tonda olan yerlere uygulayıp sonra da koyu olan yerlere sürmemiz gerekmektedir.
  • Boyayı yıkarken kafamızı önümüze eğip fılıksıyon yaparak yıkarsak eğer daha canlı ve parlak bir görünüm elde etmiş oluruz.
  • Dip boyası yaptıysak eğer bekleme süresi 35 – 40 dakikadır. Eğer renk değişimi yaptıysak 45 dakika beklememiz gerekmektedir.
  • Boyama işlemimiz bittikten sonra saçımıza bakım ürünü uygularsak saçlarımızın yumuşak ve sağlıklı olmasını sağlarız.

Related posts
Saç

Severek Yapacağınız En Yeni Saç Renkleri

2 Mins read
Saç renkleri yeni sezonda ilginç, sıra dışı, parlak ve havalı tonlarıyla tüm dikkatleri üzerine çekiyor. Eğer bu sezonda saçlar nasıl olacak ve…
Saç

Abiye Elbiseye Göre Saç Modeli Seçimi

2 Mins read
Abiye saç modelleri özel gecelerde şık tuvalet modelleriyle kullanabileceğiniz en zarif saç formlarındandır. Eğer 2020 trendlerinde hangi abiye saç modelleri yer alıyor…
Saç

2020 Yılbaşı İçin En Şık Saç Modelleri

2 Mins read
Yılbaşı, herkesin uzun süredir beklediği tatillerden biridir. Uzun bir süreci kapsayan geçtiğimiz senenin yorgunluğun ve stresini almak, daha güçlü ve daha sabırlı…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir