Sivilce İzlerinden Nasıl Kurtulunur
Sivilce İzlerinden Nasıl Kurtulunur

Doğal Yöntemler İle Kurtulma

Ergenlik çağımızda başlayan bu sorun hemen hemen hayatımızın her döneminde bizler için bir problem olmaya devam ediyor. Gün geçtikce gelişmekte olan sağlık yöntemleri olsun ilaç tedavileri olsun bunlar sayesinde bu problemi ortadan kaldırmamız mümkün.

Kullanılmakta olan farklı farklı sivilce ilaçları olsun kan vermek gibi çözümler bizleri zor durumda bırakmak bir yana sıkıntılara da uğrattığı bir gerçek ki insanları doğal yöntemlere yönlendirmektedir.

Sivilce İzlerinden Nasıl Kurtulunur
Sivilce İzlerinden Nasıl Kurtulunur

Sivilcelerden ve bize bıraktığı izlerden kurtulmak için geliştirilen bitkisel ilaçlar çoğu insanın yardımına hızır gibi yetişmiş durumda. Tabiki bu ilaçları doktorunuzun takibi ile kullanmanız mümkündür. Peki bu izlerden doğal yöntemler ile kurtulmak mümkün müdür?

Kullanacağınız doğal yöntemler sivilce oluşumunu engellediği gibi tekrar oluşmasının da önüne geçebilir. Bu konuda dikkat etmemiz gereken konu ise, sivilce oluşumuna sebeb olan beslenme olsun alışkanlık olsun bunların değiştirilmesidir.

Sivilce İzlerinden Nasıl Kurtulunur
Sivilce İzlerinden Nasıl Kurtulunur
  • Sivilce oluşumuna neden olan ve oluşan bakterilerin yok edilmesi için kullanılan Çay Ağacı Yağı sık kullanılan bir yöntemdir. Bu yağ, ağrıları dindirirken aynı zamanda oluşan şişlikleri de azaltmaktadır.
  • Zararlı sivilceler canımızı yaksa da bu acıdan kurtulmak için sıcak kompresten  faydalanabilirsiniz. Belli bir sıcaklıkta ıslatılmış temiz bez ile sivilce bölgesine kompres yapın. Bu sayede zararlı dediğimiz yani İltihaplı sivilcelerin iltihabını daha çabuk kurumasına sağlayacaktır.
  • Bu yöntemlerin yanı sıra en etkili olan bir diğer yöntem ise Diş Macunu‘dur. Fakat bu yöntemi kullanırken dikkat etmeniz gereken bir konu, Diş macununun türü? Ne olursa olsun kesinlikle bu yöntemi uygulayacaksanız eğer saf diş macunu kullanmanızı öneriyoruz. Diş beyazlatma’da etkili olan ve renkli macunları kullanmayınız. Diş macununu sivilce üzerine sürünüz, Kurumasını bekledikten sonra cilt ılık ve temiz su ile temizce yıkanmalıdır.
  • Diş Macunu yanında Limon Suyu‘nun içerisinde bulunan asitler sivilcelerinizi kurutup iltihabını azaltmaktadır.

Yine çözüm olarak ve en çok kullanılmakta olan ve mutfaklarda vazgeçilmezimiz olan Bal, Bal aslında günlük hayatımızda da nemlendirici olarak da kullanılabilir. Sivilce oluşumundan sonra yerine bıraktığı lekeye bal ile müdahale ederseniz böylelikle lekenin zamanla yok olduğunu göreceksiniz. 1-3 kaşık bal ve bala ek olarak bir veya iki adet aspirini bal ile karıştırıp yüzünüze sürebilirsiniz. Bu işlemi günde bir defa yaptığınız takdirde olumlu sonuçlar alacaksınız…

Sosyal Medyada Paylaş!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir