2020 yılı modası, 60’lı yılların türbülans baskılarını geri döndürüyor! Gucci ve Miuccia Prada gibi büyük markalar başta olmak üzere birçok tasarımcı da koleksiyonlarında canlı türbülans baskılı elbise modellerine yer vermeye başladı. Bu moda aslına bakıldığında uçuşan çiçek baskıları anlamına gelmektedir. Yani elbise kumaşları daha çok floral motiflidir. Elbette ki türbülans baskı elbiselerin tamamı çiçek motifleriyle bezenmemiştir. Çok daha farklı motiflerde ürünler de vardır. Bu tür baskılarda genellikle simetri ön planda tutulur. Renkler olabildiğince canlı ve dikkat çekicidir. Kullanılan ana renk ise genellikle nude tonlarındadır. Sizler için hazırlamış olduğumuz bu yazımızda sezonun en trend türbülans baskı elbise modellerini paylaşıyoruz…

2020 Türbülans Baskı Elbise Modelleri
2020 Türbülans Baskı Elbise Modelleri

Elbiseler Çiçekleniyor!

2020 türbülans elbise modelleri hem ilkbahar yaz hem de sonbahar kış modasında trend olma niteliğini koruyacak. Elbiselerin çiçeklenmesiyle birlikte kadınlar daha çok elektik ve bohem bir tarza bürünecekler. Türbülans elbise modellerinde en çok kullanılan motif çiçek desenleri olacak. Kesimler geçtiğimiz senelere göre çok daha salaş bir hal alırken, bazı modellerde de dar kalıplar tercih edilecek. Türbülans modası günlük yaşamda uyulması gereken bir tür akımdır. Ofis için uygun bir kumaş türü değildir. Bu tarzda üretilmiş elbise modelleri için viskon, koton, kadife, saten ve ipekli kumaşlar kullanılabilir. Duruşları ağırdır. Renklerin her biri ise birbiri ile inanılmaz uyum içerisindedir. Kısacası 2020 yılının hemen her mevsiminde kadınların hem yüzlerinde hem de kıyafetlerinde çiçekler açacak!

2020 Türbülans Baskı Elbise Modelleri
2020 Türbülans Baskı Elbise Modelleri

Karma Desenli Türbülans Elbiseler Artık Çok Trend!

Karma desenli türbülans baskı elbiseler bohem giyim tarzını benimsemiş kadınlar için oldukça uygundur. Fakat günlük yaşantısında rahat giyinmeyi sevenler için de oldukça ideal bir seçim olacaklardır. Sezonun trendleri dikkatle incelendiğinde türbülans baskı elbiselerin genellikle karpuz kollu ya da İspanyol yol şekilde üretildiklerini görüyoruz. Elbiselerin etek kısımları ise daha salaş bir görünüm elde etmek amacıyla uçuşan katlı tüllerden oluşur. Daha sade kesimlerde elbisenin alt kısımlara doğru daha da bollaştığı görülmektedir. Birçok ünlü markanın koleksiyonlarında karma desenli baskı türbülans elbise modellerini bulabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir