Moda

Ten Rengine Göre Hangi Renk Kıyafet Giyilmeli?

3 Mins read

Ten rengine göre doğru kıyafetler seçmek önemlidir. Çünkü seçtiğiniz kıyafetin üzerinizde daha uyumlu durmasına neden olacaktır. Ten renginizle hiçbir şekilde bağdaşmayan bir kıyafet giydiğinizde sonuç olarak hiç yakışmayacaktır. Burada mutlaka daha güzel görünmek adına doğru sonuçların yapılmasına özen gösterilmelidir. Bu sayede sizlere bakıldığı zaman göze daha hoş şekilde görünme ayrıcalığına sahip olmaya başlarsınız. Bunun içindir ki ten renginize yakışacak kıyafetler tercih edilmesi daha doğru çözüm yolu olacaktır.

Fakat ülkemizde ki pek çok kişi bu uyumu bir türlü sağlayamadığı oluyor. Hatta üzerine hiç gitmemiş, renk yakışmamış diyebiliriz. Çünkü unutulmamalıdır ki her renk, her insana yakışacak diye bir kural yoktur. Kimisine beyaz renk oldukça güzel giderken kimi insana da en çok kırmızı yakışabilir. Bu birazda ten rengine bağlı bir durumdur. Ten rengine göre hangi renk kıyafet giyilmeli diyorsanız o halde hemen şu yolları izlemeniz gerekir.

Ten Rengine Göre Hangi Renk Kıyafet Giyilmeli?
Ten Rengine Göre Hangi Renk Kıyafet Giyilmeli?

Beyaz Tenliler Nasıl Renk Kıyafet Seçmeli?

Ten rengine sahipseniz o zaman seçeceğiniz renklerin daha çok gri, kahverengi, kırmızı, mavinin koyu tonları, lacivert, koyu yeşil tonları olması gerekir. Özellikle seçeceğiniz bu renkte tasarlanmış kıyafetler görsel açıdan oldukça güzel görünmenize neden olacaktır. Aynı zamanda ten renginizin daha çok ön planda olmasını sağlayacaktır. Bu renklerin dışında ki renkleri giydiğinizde ten renginiz ister istemez arka planda kalabilir. Fakat sizler eğer ki beyaz tene sahip olduğunuzu daha iyi şekilde görsünler istiyorsanız o halde tercihlerinizi mutlaka bu şekilde yapmaya başlamanız daha doğru bir hareket olmaya başlayacaktır diyebiliriz. Beyaz tenli bayanlar ne giymeli diye çok fazla merak olabiliyor. Fakat beyaz ten rengine sahip olan bayanların kaçması gereken bazı renklerde olacaktır. Bunlar neon ve pastel renklerin olduğunu söyleyebiliriz.

Ten Rengine Göre Hangi Renk Kıyafet Giyilmeli?
Ten Rengine Göre Hangi Renk Kıyafet Giyilmeli?

Buğday Tenli Bayanlar Ne Renk Kıyafet Seçmeli?

Buğday bir tene sahipseniz ne renk giyeceğiniz konusunda gel git yaşamanız normal olabilir. Fakat buğday renkli bayanlarında tercih etmesi gereken en doğru renkler bulunuyor. Buna göre buğday renkli bayanlar ne renk kıyafet seçmeli diye baktığımız zaman ise soluk bej renkleri, mor, mercan gibi tüm koyu renkleri kıyafetlerde tercih edebilirsiniz. Böylelikle görsel açıdan oldukça güzel görünmeye başlamış olursunuz.

Ten Rengine Göre Hangi Renk Kıyafet Giyilmeli?
Ten Rengine Göre Hangi Renk Kıyafet Giyilmeli?

Esmer Tenli Bayanlar Ne Renk Giymelidir?

Esmer tenli bayanların dolaplarında en çok yer alması gereken renklerden birisi de kırmızıdır. Kırmızının yanı sıra beyaz, siyah, kobalt mavisi ve parlak renkler ten renginize oldukça çok yakışacaktır. Esmer tenk kıyafet renkleri doğru şekilde seçilip kullanılırsa şık olmanız kaçınılmaz olur.

Related posts
Moda

2020 Balo Kıyafet Modelleri

2020 balo kıyafet modelleri göz kamaştıran formlarıyla mağazalarda sergilenmeye başladı bile. Yeni sezonda en zengin balo kıyafeti formatındaki abiye elbise modellerinin mağaza vitrinlerini süslediğini belirtelim. Seçenekler arasında mini- midi – maksi boy – Kısa –…
Moda

En Şık Transparan Boğazlı Kazak Modelleri

Kadınların tercih edecek tekstil giyim modelleri oldukça fazladır. Son zamanda trend haline dönüşen ürünler arasında transparan modeller yer almaktadır. Transparan modeller hem daha havalı hem de seksi görünmenize yardımcı oluyor. Transparan boğazlı kazak, sonbahar ve…
Moda

Yazlık Pantolon Nasıl Kombin Edilir?

Yazlık pantolon, daha salaş kesim şekilde hazırlanarak giyim sektörü içerisinde yer alır. Böylelikle yazın boğucu sıcak havasında efil efil esen yazlık pantolonlarınızı kullanabilmektesiniz. Önceki yıllar moda akımında daha çok dar yazlık pantolonlar hakimdi. Fakat onların…

1 Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir